تاريخ : پنجشنبه بیست و سوم آذر 1391 | 14:20 | نویسنده : دکتر آرام

آزاد شدن غیر ارادی انرژی کندالینی

فرآیند آزاد شدن

امواج متعدد کندالینی در انتظار آزاد شدن هستند . این شبیه به کنده شدن پوسته های یک پیاز است . شخص می تواند در طول عمر لایه های اندک یا متعددی از این انرژی را آزاد کند . افرادی که درباره نیروی کندالینی آگاه هستند ، ممکن است به طور ارادی انرژی بیشتری را آزاد کنند و به این ترتیب تکامل خود را سرعت بخشند . در موارد افراطی ، آتشی جذاب یا گرمای فوق العاده احساس می شود .کندالینی که گاه شاکتی ( جوشش الهی نیروی حیات ) نامیده می شود صعود خود را از پایه دنبالچه ، همان جایی که ذخیره شده است ، آغاز می کند . هنگامی که رو به بالا سیر می کند و در ستون مهره ها بالا می رود و از بالای سر خارج می شود ، با انرژی روحانی موجود در جهان هستی آمیخته می شود، سپس یک ترکیب انرژی جدید بر روی بدن ما می بارد و در سراسر سیستم بدن به حرکت در می آید و به پالایش و تطهیر سلول ها کمک می کند .


برگرفته از کتاب کندالینی با ترجمه استاد آرام

با آرزوی سلامتی برای شما ....

www.aramgroup.irبرچسب‌ها: کندالینی, روانشناسی چیست, تجسم خلاق, استاد آرام, دانلود عکس, مشاوره, متخصص پوست و مو

تاريخ : یکشنبه نوزدهم آذر 1391 | 11:1 | نویسنده : دکتر آرام

آزاد شدن غیر ارادی انرژی کندالینی

فرآیند آزاد شدن 

انرژی کندالینی به صورتی حلقه شده در پایه ستون مهره ها قرار گرفته است . آزاد شدن آنرا می توان به امواج ، شعله ها ، ضربان نبض ، یا باز شدن حلقه تشبیه کرد . بخش شکوفا شده در جستجوی یک دریچه معمولا در ستون مهره ها به بالای سر در حرکت است و از آنچه چاکرای تاج نامیده میشود ، خارج می شود . چاکرا واژه ای سانسکریت به معنی چرخ است و به حلقه های مختلف انرژی در بدن اثیری ما اطلاق می شود .


http://upload.tehran98.com/images/kg3h6qd0biohoh9tvhfj.gif

گاهی انرژی به سمت بالا در اطاف ستون مهره فوران می کند و به چاکرای تاچ ختم می گردد . در فرآیند تکاملی طبیعی ، چند موج به صورت انفرادی در طول عمر بسته به رشد و آمادگی شخصی آزاد میشوند . حرکت این امواج به حدی نامحسوس است که اکثریت افراد از فعالیت آن آگاه نیستند ، ولی ممکن است از یک گرما ( حرکت انرژی ) در ناحیه دنبالچه قبل از آزاد شدن آن آگاه باشند .

آنها هنگامی که انرژی در مسیر خود به یک ناحیه بسته می رسد ، احساس درد یا فشار می کنند .عامل اصلی این درد ، آماده نبودن مسیر حرکت کندالینی است .

برگرفته از کتاب کندالینی با ترجمه استاد آرام

با آرزوی سلامتی برای شما ....

www.aramgroup.ir


برچسب‌ها: کندالینی, روانشناسی چیست, تجسم خلاق, استاد آرام, دانلود عکس, مشاوره, متخصص پوست و مو

تاريخ : یکشنبه دوازدهم آذر 1391 | 14:20 | نویسنده : دکتر آرام

کندالینی و هدف

کندالینی داری حس جهت یابی خاص خود است . جریان طبیعی آن به سمت بالا در ستون مهره ها و به خارج از بالای سر می باشد . در امتداد این مسیر ، آگاهی ، قابلیت های جدید و حالت های خارق العاده به وجود می آید ، درست همانطور که یک گیاه به سمت نور میل می کند . کندالینی هم ما رو به سوی رسیدن به شناخت سوق می دهد . کندالینی هرگونه گرفتگی انرژی را از جلوی خود برمی دارد و به این ترتیب  سبب بروز علائمی مثل آنهایی که در بالا برشمردیم می گردد . این نیروی عظیم به شیوه خود عمل میکند . ما میتوانیم این فرآیند را یاری کنیم یا مانع از حرکت آن شویم .

یک شخص کاملا رشدیافته دارای استعدادهای فوق عادی استثنایی خواهد بود ، آگاهی روحانی فراوان خواهد داشت و در واقع یک نابغه یا خداگونه خواهد بود . هریک از ما دیر یا زود با کندالینی سروکار داشته باشیم . هرچه آگاه تر وآماده تر باشیم ، این تجربه در ما متعالی  تر خواهد بود .

برگرفته از کتاب کندالینی به ترجمه استاد آرام

با آرزوی سلامتی برای شما ....

www.aramgroup.ir


برچسب‌ها: کندالینی, روانشناسی چیست, تجسم خلاق, استاد آرام, دانلود عکس, مشاوره

تاريخ : یکشنبه دوازدهم آذر 1391 | 10:27 | نویسنده : دکتر آرام

آزاد سازی نیروی شگفت انگیز درون


گشودن و رشد چاکراها

تاثیر بر دیگران

هفت چشم

سامادهی

مانتراها


http://upload.tehran98.com/images/kg3h6qd0biohoh9tvhfj.gifنشانه ای از شناخت

وقتی حس و عقل در معرض تهدید قرار میگیرند


رشد و تکامل و فوق انسان شدن حق مادرزادی ماست. ریشه و علت اصلی ساده ترین مشکلات زندگی ممکن است در نامتوازن بودن یا گرفتگی کندالینی باشد. همه ادم ها دارای کندالینی هستند، همانطور که همه دارای محرک های جنسی میباشند.

انرژی خارق العاده ای کندالینی در ما وجود دارد که ممکن است حتی به صورت طبیعی آزاد شده باشد ولی در اغلب مواقع توانایی هدایت و بهره گیری سازنده از آن را نداریم .

البته در اغلب موارد این نیروی عظیم همانند یک خرس در خواب زمستانی است. میل و عطش شما به کمک آگاهی به کمک تکنیکهای کتاب کندالینی و چاکراها استاد آرام  قادر به آشنایی ، فعال کردن و هدایت این نیروی نهفته می گردد.


http://upload.tehran98.com/images/330qrv7f8xgc3w0fmvp.jpg


برای یک تازه وارد به کندالینی و چاکراها ،کتاب کندالینی و چاکراهای استاد آرام یک فیض و برکت است . کتاب کندالینی و چاکراهای استاد آرام دستورات کاملی برای آغاز کردن تطهیر سیستم مقدماتی جهت آماده شدن برای آزاد سازی فراهم میکند. چون انرژی کندالینی گاهی به قدری نیرومند است که "مدول انسانی " آن شکل می یابد تا در فعالیت و تعهدات روزمره ایفای نقش کند لذا نویسنده روش هایی برای ملایم کردن یا کنترل آزاد شدن این انرژی ها ارائه داده است

حتما کتاب کندالینی و چارکراها رو مطالعه کنید ........تاريخ : سه شنبه هفتم آذر 1391 | 12:43 | نویسنده : دکتر آرام

کندالینی چیست ؟

بنظر می رسد ریشه این لغت از فعل کند به معنای سوختن سوزاندن گرفته شده این معنا مفهومی کامل است زیرا کندالینی آتشی است از جنبه سوزاندن آن .توضیح دیگر اینکه کندا به معنای سوراخ و حفره یا گودالیست که آتش در آن می سوزد.کلمه ای دیگر نیز هست بنام کندالا بمعنای حلقه یا مارپیچ.که در اینجا سوختن آتش و بالا رفتن همراه با حرکات مارپیچ آن مد نظر است .جدا از این ریشه های اساسی کندالینی بمعنای تولد است . تولدی روحانی . بدین صورت که این مار آتشین قوه آفرینش زنانه خوابیده درون یک حفره میباشد مانند یک کودک خفته در رحم مادر. این حفره در انتهای ستون فقرات ما قرار دارد و یا با همراهی استاد و روشهای مخصوص به آن و یا نابهنگام و بیموقع به بیداری می انجامد. آگاهی کامل – احتیاط و وجود راهنما و استادی روحانی از ضروریات بیداری کندالینی است و حتما باید شخص قبل از شروع به بیداری کندالینی پاکسازیهای سه گانه بدن – نادیهای انرژی و فکر را انجام داده باشد در غیر اینصورت بیشترین خطر را به همراه خواهد داشت .خیلی ها تصورشان این است که با بیداری کندالینی به بالاترین قدرتهای جسمانی و روحانی میرسند مثلا پرواز کرده – غیب میشوند – روی آب راه میروند و افکار انسانها را براحتی خوانده و کنترل میکنند هرچند که احتمال دستیابی به اینگونه قدرتها دور از تصور نیست ولی شخص باید بداند که بیداری مار کندالینی چون سیلاب قوی و خطرناک است و هنگام جریان افتادن هر چیز ناجوری را با خود کنده و میبرد چون باید مسیر نادیها و حرکت انرژیها را شسته و تمام چاکراهای بدن را به هم متصل کند.

منبع "tarannum.rozblog "

با آرزوی سلامتی برای شما ....

www.aramgroup.ir


برچسب‌ها: کندالینی, روانشناسی چیست, تجسم خلاق, استاد آرام, دانلود عکس

تاريخ : چهارشنبه بیست و چهارم آبان 1391 | 12:33 | نویسنده : دکتر آرام

کریستال درمانی

دانش شفا به وسیله کریستال


پاکسازی مکانها و کریستال ها

تقویت قدرت شفا بخشی

برنامه ریزی کریستال

هدایت انرژی


 کتاب  کریستال درمانی چکیده ایی است از دانش و هنر شفای پرانائی با کمک کریستال ها ، مفاهیم اصول و تکنیکهای کتاب کریستال درمانی  بر پایه حقایق باطنی معتبر و مطمئنی هستند که به طرزی روشن و ساده توضیح داده شده است .

کریستال تنها وسیله ای برای شفا دادن میباشد. میزان تاثیر آن بستگی به مهارت درمانگر دارد ، که درست مانند تیغ جراحی در دست جراح است .

کتاب کریستال درمانی  بیشتر بر کریستال کوارتز روشن تکیه کرده در شفا بخشی و تاثیر کریستال بر روی بدن

کریستال قابلیت انتقال و ذخیره انرژی را در خود دارد . در ضمن انرژی که از کریستال ها منتقل میشود را به شدت شتاب میدهد و محیط اطراف را پاکسازی میکند .

سنگ های کریستال در فرهنگ ما بصورت گردنبند ، گوشواره ، انگشتر استفاده میشود

جهت بهتر استفاده کردن از کریستال ها لازم است تا با قوانین و دستورالعمل های کار کردن با سنگها آشنا شویم در کتاب کریستال درمانی  سعی بر آن شده تا با این قوانین آشنا شوید و بتوانید از آنها در جهت داشتن زندگی بهتر و پاک تر استفاده کنید


http://upload.tehran98.com/images/gfevwccesptouv4zyj.jpg


خرید کتاب کریستال درمانی از فروشگاه تجسم خلاق

09109098150

موسسه انتشاراتی تجسم خلاقبرچسب‌ها: کریستال, کتاب کریستال درمانی, تجسم خلاق, دکتر آرام, موسسه تجسم خلاق, قدرت شفابخشی, گردنبند, گوشواره, انگشتر عقیق, سنگ ها

تاريخ : دوشنبه دهم مهر 1391 | 13:20 | نویسنده : دکتر آرام

 

کندالینی و انرژی

زمانی که انرژی درونی تان به حرکت در آید، شما دیگر با شخصیت فعلی خود وجود نخواهید داشت و هیچ راه برگشتی نیز وجود ندارد. در این مسیر، تنها کسانی توفیق یافته اند که تفحص و تعمق فراوانی داشته و توانسته اند به راحتی از زندگی خود بگذرند. آن چه ضروری است، آمادگی برای فنا شدن است، در غیر این صورت در همان مراحل تکامل نیافته ی اولیه باقی می مانند، مانند جوجه ای که از تخم خود بیرون نیامده و در نتیجه از نعمت پرواز محروم مانده باشد.بیدار شدن انرژی درون، از شما فردیتی جدید با تجربیاتی تازه و متفاوت می سازد. اگر هویت جدید را ترجیح می دهید، باید شهامت کافی برای رها کردن شخصیت قبلی خود را داشته باشید؛ ولی اغلب ما، چنان به وضعیت فعلی مان چسبیده ایم که مانع حرکت انرژی حیاتی به سوی چشم سوم یا چاکرای آجنا می شویم. سفر به سوی خدا در حقیقت، سفری مخاطره آمیز است؛ ولی همین حرکت است که گل های زندگی و زیبایی را شکوفا می سازد. ارتباط بسیار عمیقی بین تنفس و جریان بیداری انرژی کندالینی وجود دارد. تنفس، در واقع روح و بدن را به هم پیوند می دهد و در محل اتصال روح و بدن، انرژی ای مستقر است که ما آن را به نام کندالینی می شناسیم. این انرژی به دو شکل وجود دارد، هنگامی که به سوی بدن جریان پیدا کند، تبدیل به میل جنسی و زمانی که به سوی روح روان شود، تبدیل به کندالینی می شود. این انرژی هنگام حرکت به سوی بدن، به سمت پایین و هنگام حرکت به سوی روح، به سمت بالا حرکت می کند. بنابراین، کندالینی، انرژی صعود کننده و نیروی جنسی، انرژی نزول کننده است.کندالینی با تنفس سریع و عمیق بر انگیخته شده و از محل استقرار خود به سمت بالا حرکت می کند. تنفس عمیق و سریع، تاثیر عمیقی روی کندالینی می گذارد. تمام مراکز انرژی یا چاکراها، چیزی نیستند به جز توقف گاه هایی که در مسیر حرکت کندالینی قرار دارند. چاکراها مراکزی هستند که کندالینی از آن ها عبور می کند. کندالینی به هنگام عبور از این مراکز انرژی، اثراتی بر آن ها باقی می گذارد. شما اولین اثر تماس آن را در مرکزی احساس می کنید که بیش از همه در شما فعال است.

مبحث کندالینی و انرژی ادامه دارد ...

                                       WWW.aramgroup.ir


برچسب‌ها: انرژی, کندالینی, جسم, روح

تاريخ : شنبه یکم مهر 1391 | 13:10 | نویسنده : دکتر آرام
   

                                               

 

  کندالینی و انرژی

  * آزاد سازی نیروی عظیم کیهانی یا انرژی کندالینی و نقش اعجاب انگیز نفس های عمیق در ایجاد تحول و دگرگونی انسان

محلی که انرژی حیاتی در آن ذخیره شده، مانند یک حوض است. این محل، حوزه ای از انرژی است که در نزدیکی مرکز مربوط به احساسات جنسی قرار دارد و به همین سبب،  انرژی کندالینی نامیده می شود. دلیل دیگری که آن را کندالینی می نامند، این است که انرژی کندالینی شباهت زیادی به ماری دارد که به دور خود حلقه زده و خوابیده است. دلیل سوم آن است که کندالینی این نیروی زندگی که مانند بذر اولیه حیات است، درست در نزدیکی مرکز تناسلی قرار دارد و از همان جاست که زندگی از جهات مختلف گسترش یافته و رشد می کند . ما در نخستین پله ی نردبان زندگی قرار داریم. پله های دیگری نیز وجود دارد، قدم های بزرگ تری که در نهایت، ما را به خدا می رساند. فاصله ی به ظاهر کوچک دو تا سه فوتی که بین مرکز انرژی و چشم سوم قرار دارد، به مفهومی وسیع تر، می تواند فاصله ای زیاد باشد؛ مانند فاصله ای که میان طبیعت و خدا ، ماده و روح، خواب و بیداری و مرگ و جاودانگی وجود دارد. چنین فاصله ای، بسیار طولانی است؛ اما در عین حال، می توانیم این فاصله را از طریق مراقبه بسیار کوتاه کنیم. اگر انرژی درونی شما بیدار شود، شما دیگر آن چه که در حال حاضر هستید، نخواهید بود و با شخصیت کاملا جدیدی تولد خواهید یافت و ترس از چنین تغییر  عظیمی است که انسان ها را از مذهب دور می سازد. اگر چنین ترسی دامن گیر یک دانه شود، از درخت شدنش جلو گیری می کند. بزرگ ترین خطری که ممکن است یک دانه با آن مواجه شود، مدفون شدن در خاک است. او آب و کود دریافت خواهد کرد و از شکل اولیه اش خارج خواهد شد و با همان خطری که یک جوجه به هنگام رشد و شکستن تخمش تجربه کرده بود، مواجه می شود. هویت قبلی جوجه به عنوان یک تخم نابود شود تا بتواند تبدیل به یک پرنده ی کامل شود.

به همین ترتیب، ما در مرحله ی پیش از تولد هستیم؛ در موقعیت همان تخمی که قرار است پرنده شود؛ ولی می پنداریم که همه چیز در همان تخم خلاصه شده است و بنابر این، می خواهیم برای همیشه در همان حالت بمانیم.

   مبحث کندالینی و انرژی ادامه دارد ...

www.aramgroup.ir


برچسب‌ها: کندالینی, انرژی, نیرو, تحول, تولد, انسان

تاريخ : یکشنبه نوزدهم اردیبهشت 1389 | 10:34 | نویسنده : دکتر آرام
ارزش‌ها
يكي از بزرگ‌ترين ارزش‌هاي يگانه شدن انرژي‌هاي كنداليني و روحاني- شاكتي و شيوا، مؤنث با مذكر- عمق بخشيدن به آگاهي انسان از جهان هستي است. با اين كار، انسان از سبك زندگي محدود و فرد گرايانه رايج امروزي خارج مي‌گردد. شخصي كه به وسيلة كنداليني و انرژي‌هاي روحاني تصفيه و تطهير شود، تمايل بسيار كمتري دارد به اينكه زندگي را براي خود مشكل كرده  و يك محرك طبيعي را به بازگشت به مراحل ابتدايي زندگي و ماندن در آنها تجربه نمايد. نتيجة اين تطهير و پالودگي، داشتن يك وجود غني‌تر، يك زندگي دروني سرشارتر و تكية كمتر بر امور مادي و ظواهر اجتماعي است. چنين انساني به نيرو دادن به ديگران علاقمندتر مي‌شود و نيروي وجودي خود را به جاي اينكه فقط در انحصار خود بگيرد، با ديگران تقسيم مي‌كند.
در گذشته، اكثر افراد رشديافته تمايل داشتند از جهان كناره گيرند، بازي‌هاي معمول زندگي ديگر براي آنان مفهومي نداشت. اما انرژي‌هاي عصر آبي به انسان‌هاي رشديافته كمك كرده است تا نقش فعال‌تري در هدايت نوع بشر از طريق دولت، تعليم و تربيت، درمان‌بخشي و ديگر زمينه‌هاي پيشرفت‌گرا بر عهده گيرند. زمينه‌هاي روحاني همچنان به هدايت رشديافتگان احتياج دارند، زيرا نجات نوع بشر بسته به بازگرداندن آگاهي روحاني جهاني به تمام جنبه‌ها و زواياي زندگي است. با يك نگرش فراگير و متعادل به زندگي، نيازي به‌ آلودگي هوا، آب يا زمين و اصولاً هيچ نوع فعاليت ويرانگر وجود نخواهد داشت.
 


تاريخ : چهارشنبه پانزدهم اردیبهشت 1389 | 10:54 | نویسنده : دکتر آرام
پرورش كنداليني كه قبل از تطهير كافي و آگاهي روحاني لازم اتفاق افتد، پيش‌رس محسوب مي‌گردد و علائم گوناگون و متعدديبه جاي مي گذارد. علاوه بر دوره‌هاي كوتاه آگاهي اوج يافته و حالات فضل يا عرفان و روشن‌بيني، ممكن است دوره‌هاي خمودگي يا افسردگي فوق‌العاده، رفتار نامنظم، ناخوشي بي‌دليل، از دست رفتن يا ضعف حافظه، احساس بيگانگي با خود، دوستان، كار يا جهان به انسان دست دهد. اگر كبد تحت تأثير قرار گيرد، پوست ممكن است رنگ مايل به زرد و يك ظاهر تقريباً چركي و كثيف در نتيجة آزاد شدن نيروهاي منفي پيدا كند؛ يا بعضي از قسمت‌هاي بدن ممكن است ظاهر متمايل به قرمز يا آبي پيدا نمايند. ممكن است سايه‌هاي ديگري در ارتباط با غلظت انرژي با فركانسهاي ارتعاشي گوناگون وجود داشته باشد. (هر ارتعاش داراي رنگ خاص خود مي‌باشد.) شخص ممكن است پير، خسته يا ناخوش به نظر برسد، اما چند ساعت بعد جوان‌تر و سرشار از سرزندگي به نظر آيد يا برعكس. يكي ديگر از نشانه‌هاي پرورش زودرس كنداليني، ظاهر متمايل به سياه در ناخن‌هاي انگشتان بزرگ پا مي باشد كه در نتيجة انعكاس‌هاي شديداً فعال شده در اين ناحيه پا است كه به غدة صنوبري ارتباط دارد.
 ممكن است يك احساس گزگز، هنگامي كه ماهيچه‌ها شل مي‌شوند و انرژي بيشتري به داخل انتهاي عصب‌ها گسيل مي كنند، به انسان دست دهد. ممكن است يك پري يا فشار داخلي احساس “تهوع” چيزي براي آزاد كردن انرژي اضافي به وجود آيد. ممكن است خون‌دماغ رخ دهد. كنداليني در حالت‌هاي قوي‌تر خود ممكن است بافتي از بدن را پاره كند. ممكن است حركات غيرارادي يا لرزش بدن روي دهد؛معمولاً ناخوشي در پي تطهيرهاي كنداليني اتفاق مي افتد كه خيلي وقت‌ها فقط با تغيير الگوهاي انرژي به آساني درمان مي‌يابد.
هشدار: هنگامي كه تغيير الگوهاي انرژي اثري ندارد، به دكتر مراجعه كنيد. هنگامي كه به نظر مي‌رسد مشكل مورد نظر پزشكي است، بدون معطلي به دنبال كمك گرفتن از پزشك باشيد. علائم در هر فرد متفاوت هستند، زيرا هر فرد داراي گرفتگي‌ها يا غلظت‌هاي انرژي در نواحي مختلف بدن مي‌باشد.


تاريخ : سه شنبه چهاردهم اردیبهشت 1389 | 11:57 | نویسنده : دکتر آرام

با ارائة تمريناتي براي آزاد‌سازي كنداليني بدون نظارت استاد، من احتمالاً خود را در

معرض انتقاد از جانب منابع گوناگون قرار داده‌ام، اما با رعايت احتياط لازم و با كمك عقل سليم و طبيعي، بسياري از افراد مي‌توانند اين تمرين را به تنهايي انجام دهند. چنانكه قبلاً گفته شد، عصر آبي زماني است كه اطلاعاتي كه قبلاً سري تلقي مي‌شدند و اختصاص به گروه اندكي داشتند، در اختيار همگان قرار گرفته‌اند. در اين عصر جديد، انتخاب حق فرد است و بايد اين‌طور باشد. زماني كه تصميم گرفتيد كار را شروع كنيد و براي آزادسازي انرژي تمرين نمائيد، به آن دلبسته نباشيد و از آن هم نترسيد. دلبستگي و يا ترس، نيروهايي هستند كه خلاف آزادسازي سالم عمل مي‌كنند. از انرژي نترسيد، بلكه قدر آن را بدانيد. با خواندن فصول قبل و انجام تمرينات پيشنهادي، شما ممكن است براي آزادسازي كنداليني بيشتر احساس آمادگي كنيد. اگر چنين است، در اين فصل توضيحات و تمريناتي براي اين منظور ارائه مي‌شود. اما اگر شما از جمله اشخاصي هستيد كه قسمت‌هاي قبلي اين كتاب از جمله اين قسمت را فقط سرسري خوانده و رد شده‌ايد- اگر قصد نداريد تمرينات تا اينجا را انجام دهيد، بلكه فقط مي‌خواهيد تمرين آزادسازي كنداليني را انجام دهيد- اجازه بدهيد به شما تذكر دهم كه: به خود زحمت داده و فصل‌هاي قبلي را مطالعه كرده، تمرينات مربوطه را انجام دهيد، در غير اين صورت هر آن ممكن است مشكلاتي برايتان پيش آيد كه اين مشكلات شايد جزئي و شايد هم خيلي شديد باشند. آزادسازي كنداليني بيشتر اوقات يك كار مخاطره‌آميز است. چنانچه، تمرينات ارائه شده تا اينجاي كتاب به خوبي انجام گرفته و زندگي شما داراي وضعيت مطلوبي است، در اين صورت كمترين خطر شما را تهديد مي‌كند كنداليني در هر شخص وضع متفاوتي دارد. شما ممكن است متوجه تغيير زياد نشده باشيد يا بعد از فقط يك يا دو تمرين تغيير را در خود احساس كرده ايد، بعضي افراد نسبت به بعضي ديگر در اين مورد آمادگي بيشتري دارند. اگر شما تمرينات تطهير را به حد كافي انجام داده باشيد، آزاد‌سازي انرژي جديد سريع‌تر و آسان‌تر صورت مي‌گيرد. آنهايي كه داروهاي تخديركننده (مواد مخدر؟) مصرف كرده‌اند، آزادسازي بيش‌ازحدي را در ابتدا تجربه مي‌كنند و بايد بيشتر احتياط نمايند. بعضي از افراد در ابتدا از حركت جريان انرژي آگاه نيستند، اين امر دليل آن نيست كه جريان انرژي در آنها وجود ندارد. قبل از تكرار يك تمرين، صبر كرده تا مطمئن شويد آنچه را آزاد شده مصرف و استفاده كرده‌ايد. وقتي كه از احساس جريان انرژي‌ها آگاه شديد و توانستيد انرژي را به اطراف سوق دهيد، در وضعيت بسيار بهتري براي كنترل جريان بيشتر انرژي قرار داريد. زماني كه انرژي آزاد مي‌شود، اين جريان برگشت‌پذير نيست. انرژي آزادشده ممكن است به يكي از سه طريق زير بر شما اثر بگذارد: 1) از سيستم بدن شما به طرف بالا جريان مي‌يابد و در مسير خود سيستم را تطهير مي‌كند، 2)در محل‌هاي گرفتگي، انرژي تا زماني كه اين نقاط آزاد مي‌شوند، گير مي‌افتد، 3) از انرژي خود براي برگشت استفاده مي‌‎نمايد، اين كار خيلي خطرناك است و ايجاد ريسك مي‌كند. شما ممكن است از نيروي كنداليني جهت كنترل خود كنداليني براي مدت معلومي استفاده كنيد، اما اين نوع تمركز انرژي، خطر آسيب بدني را افزايش مي‌دهد.

منبع: http://aramgroup.org/content-661.htmlتاريخ : دوشنبه سیزدهم اردیبهشت 1389 | 10:57 | نویسنده : دکتر آرام
 
کنداليني ناحيه اي در قسمت قاعده اي بدن وجود دارد که انرژي مرموزي را به نام کنداليني در خود ذخيره کرده است اين قسمت خود نيز به نام کنداليني معروف است. انرژي کنداليني بسيار قدرتمند مي باشد
کنداليني نيرو و انرژي مرموز و قدرتمندي است که مار خفته هم ناميده مي شود. انرژي کنداليني با تمرين و ممارست زياد قابل استفاده مي باشد.
افرادي هستند که اين نيرو در آنها به صورت ناخودآگاه و غير قابل کنترل آزاد شده که آزاد شدن انرژي کنداليني به صورت ناخودآگاه و به موقع نبودن مي تواند اثرات مخربي بر روي آنها بگذارد. تحقيقات نشان مي دهد که شوک هاي فيزيکي و رواني مي تواند نيروي کنداليني را به صورت ناخواسته آزاد کند. بسياري از افراد از جامعه از اين مشکل رنج مي برند. اين مشکل به نام سندرم کنداليني شناخته مي شود. سندرم کنداليني به صورت فشار خون بالا، تخيل و يا ضريب هوشي بالا در افراد جوان خود را نشان دهد. اين افراد معمولا با محيط شان مشکل دارند يا اينکه محيط را خودشان کنترل مي کنند. به هر حال انرژي کنداليني انرژي بسيار قوي و قدرتمندي است که مي تواند در انرژي ذخيره شده و ناحيه چاکراي قاعده اي را فعال نمايد. خيلي از افراد هستند که مايل هستند اين نيرو را در خود فعال نمايند که لازم است بدانند نبايد به تنهايي تمرينات کنداليني را انجام دهند. و چنانچه بخواهند براي فعال کردن کنداليني از کسي کمک بگيرند لازم است کمک کنده هم شرايطي را داشته باشد.
چنانچه شما بخواهيد کنداليني را در خود فعال کنيد مي توانيد به کتاب کنداليني و چاکراها اثر استاد آرام مراجعه کنيد. در کتاب کنداليني و چاکراها نشر تجسم خلاق به تفصيل درباره روشهاي فعال سازي انرژي کنداليني صحبت شده و روشهايي را به شما ارائه مي کند که بتوانيد انرژي کنداليني را در زندگيتان تجربه کنيد. کسانيکه علاقمند به فعال شدن انرژي کنداليني هستند بايد بدانند که تغذيه در شرايطي که انرژي کنداليني در حال آزاد شدن است نقش بسيار زيادي دارد. همچنين مسائل اخلاقي نقش بسيار زيادي در چگونگي آزاد شدن و کنترل انرژي کنداليني دارد. هر گونه آلودگي اخلاقي و انرژيکي موجب مي شود انرژي کنداليني به جاي اينکه مفيد واقع شود و مسير صحيحي خود را پيش ببرد در جهت ديگر حرکت کند و ممکن است آسيبهاي ديگري نيز به فرد وار شود.
لازم به ذكر است كه جهت فعال سازي يا هر گونه كار كردن با يك فرد خبره در جهت فعال سازي انرژي کنداليني مشورت کنيد. انرژي کنداليني بسيار قدرتمند است به همين دليل در فعال کردن و هم در استفاده از آن بايد نکات زيادي رعايت گردد. بهتر است قبل از هر گونه تمريني با فرد مجربي مشورت شود. چنانچه سوال هاي زيادي در زمينه كنداليني داريد مي توانید به كتاب كنداليني و چاكراها از همين انتشارات مراجعه كنيد.
آموزش
كتاب كنداليني و چاكراها

آموزش انرژی کندالینی
کندالینی ، نیروی کندالینی ، سندروم کندالینی ، انرژی چاکرای ریشهگور