تاريخ : دوشنبه بیست و سوم بهمن 1391 | 15:33 | نویسنده : دکتر آرام


ادامه مبحث " افسردگي و كندالينی "

افسردگی را يك سفر پرماجرا به بعد عميق‌تر زندگي به شمار آوريد . ضمير ناخودآگاه عملاً دوست ندارد به وسيلة ضمير خودآگاه فراخوانده شود ؛ ضمير ناخودآگاه در واقع فهرست خودآگاهي ما و تركيبي از خودآگاهي جسماني و عاطفي است . اولين خودآگاهي است كه در يك نوزاد شكل مي‌گيرد. اولين خودآگاهي است كه در ما به عنوان انسان شكل مي‌گيرد .بخشي از فرآيند كنداليني تبديل اين فهرست خودآگاهي به بخشي از زندگي  ما به عنوان ضمير خودآگاه رواني و روحاني است. با انجام اين كار، انرژي و اطلاعات آن ديگر پنهان يا در “فرودست” ديگر سطوح آگاهي ما نيستند.

اكثر افراد فكر به خودكشي يا آرزوي مرگ را در طول دوره تطهير تجربه مي‌كنند. انديشيدن در مورد پايان دادن به زندگي بخشي طبيعي از اين فرآيند است و بايد چنين هم درك شود.

بسياري از راه‌هاي قديمي درحال مرگ هستند و راه را براي زندگي جديد باز مي‌كنند. بدن همان است، اما روح جديد است و يك نگرش جديد به وجود مي آورد است. اين فرآيند نمايانگر رهايي از راه‌هاي قديم و كشف راه‌هاي جديد است.

منبع " کتاب کندالینی و چاکراها با ترجمه استاد آرام "


برچسب‌ها: کندالینی, روانشناسی چیست, تجسم خلاق, استاد آرام, دانلود عکس جدید

تاريخ : دوشنبه شانزدهم بهمن 1391 | 12:19 | نویسنده : دکتر آرام

افسردگي و كندالينی

هر كسي كه تطهير كندالينی را تجربه كرده باشد، با افسردگي آشنا خواهد بود، زيرا انرژي‌ها در واقع در عمق بدن به صورت راكد و فشرده قرار گرفته‌اند و منتظر تهذيب از سوي ما هستند .
افسردگی به معني اين است كه چيزي “از عمق” حفاري شده و بيرون آمده است تا شما آن را ببينيد. جداً از افسردگي رواني يا شيميايي، خود افسردگی معمولي در نتيجة يك فرآيند انرژي است كه براي تمام افراد در مرحله‌اي از زندگي پيش مي آيد. افسردگي در آمريكا بد معرفي شده است .

ما بايد فوايد مثبت آن را ببينيم: عمق جديدي از شناخت، توجه و عطوفت؛ ژرف‌نگري و توانمندي‌هاي عظيم و خلاق.
از افسردگي‌هاي خود لذت ببريد. به اين فرآيند اساساً به عنوان يك فرآيند خلاق نگاه كنيد، در انرژي‌ها فرو رويد، آنها را تشديد كنيد و سپس به آنها گوش فرا دهيد. اجازه دهيد ذهنتان به گردش افتد. شما ممكن است قسمت‌هايي از كودكي يا زندگي گذشته يا حوادث اخير يا آينده را به ياد آوريد .
افسردگی ممكن است يك راه جديد درك پديده‌ها يا نگرش‌هاي جديد فلسفي پيش رويتان باز كند. شما ممكن است به تغيير در حالت موي خود احساس نياز كنيد. ممكن است از يك رژيم‌غذايي جديد استفاده كنيد، يك پروژة ابتكاري جديد را آغاز كنيد؛ شما هرگز به طور كامل نمي‌دانيد چه چيز از اعماق‌ ضمير ناخودآگاهتان بروز خواهد كرد.

منبع " کتاب کندالینی و چاکراها با ترجمه استاد آرام "
برچسب‌ها: کندالینی, روانشناسی چیست, تجسم خلاق, استاد آرام, دانلود عکس

تاريخ : سه شنبه بیست و ششم دی 1391 | 16:26 | نویسنده : دکتر آرام

علايم آزاد شدن کندالینی
 
پرورش كندالينی كه قبل از تطهير كافي و آگاهي روحاني لازم اتفاق افتد، پيش‌رس محسوب مي‌گردد و علائم گوناگون و متعدديبه جاي مي گذارد. علاوه بر دوره‌هاي كوتاه آگاهي اوج يافته و حالات فضل يا عرفان و روشن‌بيني، ممكن است دوره‌هاي خمودگي يا افسردگي فوق‌العاده، رفتار نامنظم، ناخوشي بي‌دليل، از دست رفتن يا ضعف حافظه، احساس بيگانگي با خود، دوستان، كار يا جهان به انسان دست دهد.اگر كبد تحت تأثير قرار گيرد، پوست ممكن است رنگ مايل به زرد و يك ظاهر تقريباً چركي و كثيف در نتيجة آزاد شدن نيروهاي منفي پيدا كند؛ يا بعضي از قسمت‌هاي بدن ممكن است ظاهر متمايل به قرمز يا آبي پيدا نمايند. ممكن است سايه‌هاي ديگري در ارتباط با غلظت انرژي با فركانسهاي ارتعاشي گوناگون وجود داشته باشد. (هر ارتعاش داراي رنگ خاص خود مي‌باشد.) شخص ممكن است پير، خسته يا ناخوش به نظر برسد، اما چند ساعت بعد جوان‌تر و سرشار از سرزندگي به نظر آيد يا برعكس.

يكي ديگر از نشانه‌هاي پرورش زودرس كنداليني، ظاهر متمايل به سياه در ناخن‌هاي انگشتان بزرگ پا مي باشد كه در نتيجة انعكاس‌هاي شديداً فعال شده در اين ناحيه پا است كه به غدة صنوبري ارتباط دارد.

 ممكن است يك احساس گزگز، هنگامي كه ماهيچه‌ها شل مي‌شوند و انرژي بيشتري به داخل انتهاي عصب‌ها گسيل مي كنند، به انسان دست دهد. ممكن است يك پري يا فشار داخلي احساس “تهوع” چيزي براي آزاد كردن انرژي اضافي به وجود آيد.

ممكن است خون‌دماغ رخ دهد. كنداليني در حالت‌هاي قوي‌تر خود ممكن است بافتي از بدن را پاره كند. ممكن است حركات غيرارادي يا لرزش بدن روي دهد؛معمولاً ناخوشي در پي تطهيرهاي كنداليني اتفاق مي افتد كه خيلي وقت‌ها فقط با تغيير الگوهاي انرژي به آساني درمان مي‌يابد.

هشدار: هنگامي كه تغيير الگوهاي انرژي اثري ندارد، به دكتر مراجعه كنيد. هنگامي كه به نظر مي‌رسد مشكل مورد نظر پزشكي است، بدون معطلي به دنبال كمك گرفتن از پزشك باشيد. علائم در هر فرد متفاوت هستند، زيرا هر فرد داراي گرفتگي‌ها يا غلظت‌هاي انرژي در نواحي مختلف بدن مي‌باشد.

 
منبع " کتاب کندالینی و چاکراها با ترجمه استاد آرام "


 


برچسب‌ها: کندالینی, روانشناسی چیست, تجسم خلاق, استاد آرام, دانلود عکس, مشاوره, متخصص پوست و مو

تاريخ : یکشنبه دهم دی 1391 | 12:11 | نویسنده : دکتر آرام
کندالینی

كندالينی يك نيروي طبيعي در وجود همة ما است. كنداليني يك دين نيست، اگر چه توسط برخي اديان عمل مي‌شود. اين فرآيند مي‌تواند باورهاي ديني  هر شخص را افزايش و پرورش دهد.

ادبيات كهن شرق دربردارندة اطلاعات فراواني پيرامون كندالينی است، ادبيات غرب اينگونه نيست؛ ولي اكنون اطلاعات بيشتري در اين باره در غرب در حال نگارش است. به موازات اينكه علاقه به عصر آبي به سرعت رو به رشد مي‎باشد و انرژي‌هاي نيرومندتري براي تسهيل آزادسازي همزمان كنداليني فراهم مي‌آورد، همة اقشار اجتماع در همة سنين و سطوح رشد، كنداليني را صرفنظر از خاستگاه‌هاي فرهنگي، فلسفي يا ديني خود تجربه مي‌كنند.

اطلاعات چنداني در مورد كنداليني در دسترس همگان نيست.و آنها دربارة علل رنج و ازهمپاشي جسماني، ذهني يا عاطفي خود سوالات زيادي دارند. حتي كارشناسان رشته‌هاي رشد و پرورش و مشاوره نيز از دسترسي آسان به اطلاعات لازم براي مشاوره با كساني كه كنداليني اضافي را پيش از آنكه سيستم بدنشان آماده باشد و مشكلاتي را در تمام سطوح زندگي تجربه كنند آزاد مي‌سازند، محرومند. چنين افرادي به مانند آن هستند كه انرژي 220 ولت ناگهان از واحدهاي 110 ولتي آنها جاري مي‌شود؛ به طرف پايين انتشار مي‌يابد و مدار را ذوب مي‌كند.يك دلايل براي نبود اطلاعات آن است كه بسياري از افراد اگرچه آگاه هستند، اما در مورد پتانسيل قدرت كنداليني از لحاظ زيانبار بودن، بيش از حد نگران مي‌باشند؛ آنها معتقدند نبايد كاري به آن داشت –نه تمرين و نه آموزش- زيرا اين امكان وجود دارد كه اين نيروي فوق‌العاده تبديل به يك عامل مخرب شود. اين نگرش درست همان نگرش مردمي است كه مي‌گويند اگر كودكان را در مورد امور جنسي آموزش ندهيد، هيچ مشكلي پيش نخواهد آمد.

منبع " کتاب کندالینی و چاکراها با ترجمه استاد آرام "


برچسب‌ها: کندالینی, روانشناسی چیست, تجسم خلاق, استاد آرام, دانلود عکس, مشاوره, متخصص پوست و مو

تاريخ : پنجشنبه بیست و سوم آذر 1391 | 14:20 | نویسنده : دکتر آرام

آزاد شدن غیر ارادی انرژی کندالینی

فرآیند آزاد شدن

امواج متعدد کندالینی در انتظار آزاد شدن هستند . این شبیه به کنده شدن پوسته های یک پیاز است . شخص می تواند در طول عمر لایه های اندک یا متعددی از این انرژی را آزاد کند . افرادی که درباره نیروی کندالینی آگاه هستند ، ممکن است به طور ارادی انرژی بیشتری را آزاد کنند و به این ترتیب تکامل خود را سرعت بخشند . در موارد افراطی ، آتشی جذاب یا گرمای فوق العاده احساس می شود .کندالینی که گاه شاکتی ( جوشش الهی نیروی حیات ) نامیده می شود صعود خود را از پایه دنبالچه ، همان جایی که ذخیره شده است ، آغاز می کند . هنگامی که رو به بالا سیر می کند و در ستون مهره ها بالا می رود و از بالای سر خارج می شود ، با انرژی روحانی موجود در جهان هستی آمیخته می شود، سپس یک ترکیب انرژی جدید بر روی بدن ما می بارد و در سراسر سیستم بدن به حرکت در می آید و به پالایش و تطهیر سلول ها کمک می کند .


برگرفته از کتاب کندالینی با ترجمه استاد آرام

با آرزوی سلامتی برای شما ....

www.aramgroup.irبرچسب‌ها: کندالینی, روانشناسی چیست, تجسم خلاق, استاد آرام, دانلود عکس, مشاوره, متخصص پوست و مو

تاريخ : یکشنبه نوزدهم آذر 1391 | 11:1 | نویسنده : دکتر آرام

آزاد شدن غیر ارادی انرژی کندالینی

فرآیند آزاد شدن 

انرژی کندالینی به صورتی حلقه شده در پایه ستون مهره ها قرار گرفته است . آزاد شدن آنرا می توان به امواج ، شعله ها ، ضربان نبض ، یا باز شدن حلقه تشبیه کرد . بخش شکوفا شده در جستجوی یک دریچه معمولا در ستون مهره ها به بالای سر در حرکت است و از آنچه چاکرای تاج نامیده میشود ، خارج می شود . چاکرا واژه ای سانسکریت به معنی چرخ است و به حلقه های مختلف انرژی در بدن اثیری ما اطلاق می شود .


http://upload.tehran98.com/images/kg3h6qd0biohoh9tvhfj.gif

گاهی انرژی به سمت بالا در اطاف ستون مهره فوران می کند و به چاکرای تاچ ختم می گردد . در فرآیند تکاملی طبیعی ، چند موج به صورت انفرادی در طول عمر بسته به رشد و آمادگی شخصی آزاد میشوند . حرکت این امواج به حدی نامحسوس است که اکثریت افراد از فعالیت آن آگاه نیستند ، ولی ممکن است از یک گرما ( حرکت انرژی ) در ناحیه دنبالچه قبل از آزاد شدن آن آگاه باشند .

آنها هنگامی که انرژی در مسیر خود به یک ناحیه بسته می رسد ، احساس درد یا فشار می کنند .عامل اصلی این درد ، آماده نبودن مسیر حرکت کندالینی است .

برگرفته از کتاب کندالینی با ترجمه استاد آرام

با آرزوی سلامتی برای شما ....

www.aramgroup.ir


برچسب‌ها: کندالینی, روانشناسی چیست, تجسم خلاق, استاد آرام, دانلود عکس, مشاوره, متخصص پوست و مو

تاريخ : یکشنبه دوازدهم آذر 1391 | 14:20 | نویسنده : دکتر آرام

کندالینی و هدف

کندالینی داری حس جهت یابی خاص خود است . جریان طبیعی آن به سمت بالا در ستون مهره ها و به خارج از بالای سر می باشد . در امتداد این مسیر ، آگاهی ، قابلیت های جدید و حالت های خارق العاده به وجود می آید ، درست همانطور که یک گیاه به سمت نور میل می کند . کندالینی هم ما رو به سوی رسیدن به شناخت سوق می دهد . کندالینی هرگونه گرفتگی انرژی را از جلوی خود برمی دارد و به این ترتیب  سبب بروز علائمی مثل آنهایی که در بالا برشمردیم می گردد . این نیروی عظیم به شیوه خود عمل میکند . ما میتوانیم این فرآیند را یاری کنیم یا مانع از حرکت آن شویم .

یک شخص کاملا رشدیافته دارای استعدادهای فوق عادی استثنایی خواهد بود ، آگاهی روحانی فراوان خواهد داشت و در واقع یک نابغه یا خداگونه خواهد بود . هریک از ما دیر یا زود با کندالینی سروکار داشته باشیم . هرچه آگاه تر وآماده تر باشیم ، این تجربه در ما متعالی  تر خواهد بود .

برگرفته از کتاب کندالینی به ترجمه استاد آرام

با آرزوی سلامتی برای شما ....

www.aramgroup.ir


برچسب‌ها: کندالینی, روانشناسی چیست, تجسم خلاق, استاد آرام, دانلود عکس, مشاوره

تاريخ : سه شنبه هفتم آذر 1391 | 12:43 | نویسنده : دکتر آرام

کندالینی چیست ؟

بنظر می رسد ریشه این لغت از فعل کند به معنای سوختن سوزاندن گرفته شده این معنا مفهومی کامل است زیرا کندالینی آتشی است از جنبه سوزاندن آن .توضیح دیگر اینکه کندا به معنای سوراخ و حفره یا گودالیست که آتش در آن می سوزد.کلمه ای دیگر نیز هست بنام کندالا بمعنای حلقه یا مارپیچ.که در اینجا سوختن آتش و بالا رفتن همراه با حرکات مارپیچ آن مد نظر است .جدا از این ریشه های اساسی کندالینی بمعنای تولد است . تولدی روحانی . بدین صورت که این مار آتشین قوه آفرینش زنانه خوابیده درون یک حفره میباشد مانند یک کودک خفته در رحم مادر. این حفره در انتهای ستون فقرات ما قرار دارد و یا با همراهی استاد و روشهای مخصوص به آن و یا نابهنگام و بیموقع به بیداری می انجامد. آگاهی کامل – احتیاط و وجود راهنما و استادی روحانی از ضروریات بیداری کندالینی است و حتما باید شخص قبل از شروع به بیداری کندالینی پاکسازیهای سه گانه بدن – نادیهای انرژی و فکر را انجام داده باشد در غیر اینصورت بیشترین خطر را به همراه خواهد داشت .خیلی ها تصورشان این است که با بیداری کندالینی به بالاترین قدرتهای جسمانی و روحانی میرسند مثلا پرواز کرده – غیب میشوند – روی آب راه میروند و افکار انسانها را براحتی خوانده و کنترل میکنند هرچند که احتمال دستیابی به اینگونه قدرتها دور از تصور نیست ولی شخص باید بداند که بیداری مار کندالینی چون سیلاب قوی و خطرناک است و هنگام جریان افتادن هر چیز ناجوری را با خود کنده و میبرد چون باید مسیر نادیها و حرکت انرژیها را شسته و تمام چاکراهای بدن را به هم متصل کند.

منبع "tarannum.rozblog "

با آرزوی سلامتی برای شما ....

www.aramgroup.ir


برچسب‌ها: کندالینی, روانشناسی چیست, تجسم خلاق, استاد آرام, دانلود عکس

تاريخ : یکشنبه بیست و یکم آبان 1391 | 7:54 | نویسنده : دکتر آرام

ارتباط بسیار عمیقی بین تنفس و جریان بیداری انرژی کندالینی وجود دارد. تنفس، در واقع روح و بدن را به هم پیوند می دهد و در محل اتصال روح و بدن، انرژی ای مستقر است که ما آن را به نام کندالینی می شناسیم. این انرژی به دو شکل وجود دارد، هنگامی که به سوی بدن جریان پیدا کند، تبدیل به میل جنسی و زمانی که به سوی روح روان شود، تبدیل به کندالینی می شود. این انرژی هنگام حرکت به سوی بدن، به سمت پایین و هنگام حرکت به سوی روح، به سمت بالا حرکت می کند. بنابراین، کندالینی، انرژی صعود کننده و نیروی جنسی، انرژی نزول کننده است. کندالینی با تنفس سریع و عمیق بر انگیخته شده و از محل استقرار خود به سمت بالا حرکت می کند.
تنفس عمیق و سریع، تاثیر عمیقی روی کندالینی می گذارد. تمام مراکز انرژی یا چاکراها، چیزی نیستند به جز توقف گاه هایی که در مسیر حرکت کندالینی قرار دارند. چاکراها مراکزی هستند که کندالینی از آن ها عبور می کند. کندالینی به هنگام عبور از این مراکز انرژی، اثراتی بر آن ها باقی می گذارد. شما اولین اثر تماس آن را در مرکزی احساس می کنید که بیش از همه در شما فعال است.
منبع "کالبد شناسی معنوی (بررسی زمینه های معنوی تفاوت های فردی)، مصطفی انصاری

www.aramgroup.ir


برچسب‌ها: کندالینی, دانلود عکس جدید, کتاب کندالینی, تجسم خلاق, استاد آرام

تاريخ : دوشنبه پانزدهم آبان 1391 | 15:43 | نویسنده : دکتر آرام

ادامه مبحث " کندالینی و انرژی "

بدين ترتيب  است كه ما توسط اين روش  توانسته ايم  ظرف اندك مدتي  به آن  مرحله از رشد و خودآگاهي برسيم كه بتوانيم  حالات خود و ديگران را از طريق انگشتانمان احساس كنيم.
همانطور كه کندالینی از طريق آگنيا ( چاكراي ششم ) به سمت بالا حركت ميكند ،  باعث خنك شدن سيستم ظريف بدن و همچنين مايع درون نخاع  ميشود.
اين موضوع باعث از بين رفتن و تهي شدن دو بادكنك سمت چپ و سمت راست آگنيا  ( اگو و سوپراگو ) مي شود.به مجرد چنين اتفاقي ، کندالینی قادر است كه خود را به قله سوشومنا يعني چاكراي ساهاسرارا  برساند. 
در اين لحظه مي گوييم كه ما با نيروي بيكران كائنات اتحاد پيدا كرده ايم  و صلح دروني به معناي واقعي انجام گرفته است. اگر كسي از طريق دانش صلح دروني و بيداري کندالینی  بياموزد كه چگونه چاكرا ها را تغزيه نمايد ، مي تواند چاكرا هاي خسته و ضعيف خود را فعال نمايد.

همانطور يكه در بالا توضيح داده شده ، بيداري کندالینی  هر انسان  را قادر مي سازد تا تشعشعات چاكراهاي خود و ديگران را احساس نماييد ، احساسي كه مويد تغييرات كيفي از آگاهي  انسان است كه در سيستم مركزي عصبي بروز مي كند.

لذا اين خلاصه اي از پروسه تكاملي هستي ماست كه بوسيله نيروهاي زنده طبيعت باور مي شود.
حال ما مي توانيم نتيجه بگيريم كه ما قادر خواهيم بود تا سيستم عصبي خود را كنترل نمائيم و از انرژيهاي سيستم پاراسمپاتيك بهره برداري نمائيم.

 نكته قابل توجه:

هر كسي قادر بحركت دادن  انرزي کندالینی در افراد نيست. مگر آن كه  شخص, خود به  خود آگاهي  كامل و صلح دروني رسيده باشد و نيروهاي کاينات در او ارشاد شده باشند .از شما خواهشمنديم كه, از انجام هر گونه  آ زمايشات غير مجاز  با نيروی کندالینی بپرهيزيد.

با آرزوی سلامتی برای شما ....

www.aramgroup.ir


برچسب‌ها: کندالینی, دانلود عکس, کتاب کندالینی, تجسم خلاق, استاد آرام, حساس کردن دستها, مدتیشن, یوگا درمانی

تاريخ : دوشنبه هشتم آبان 1391 | 10:59 | نویسنده : دکتر آرام

بيداري کندالینی يك امر كاملا طبيعي مانند نفس كشيدن ، ديدن يا شنيدن است . بيدار شدن اين نيرو در بدن انسان توليد هيچگونه مشكل يا ناراحتي نخواهد كرد.

زماني كه کندالینی به آگنيا (مركز ششم) ميرسد ، طالب ساكت شده و احساس آرامش ميكند . براي اينكه طالب بتواند تمام حواس خود را به درون خويش جلب كند ، ميبايستي چشمانش را در حين بيداري کندالینی بسته نگاهدارد . بنابرين در اين حالت شخص در هيچ گونه از حالات هيپنوتيزم يا از خود  بي خود شدن و مستي و.... قرار ندارد و طالب كاملا آگاه به پيرامون خويش ميباشد.

در اين حالت طالب بسيار آرام است و توجهش مدام بوسيله افكار مختلف دنيوي  پريشان نمي شود . اين حالت بدون هيچ گونه فشار يا عمليات فيزيكي يا تمرينات روحي انجام نميگيرد . يكي از علائم بيداري کندالینی در بدن اين است كه وقتي اين انرژي به ملاج سر مي رسد يك نسيم خنك را پديدار مي سازد ،  اين امر در مفهوم خودش يك پيشرفت غيره قابل پيشبيني از هوشياري و ذهن انسان است. 

اگر در مسير حركت کندالینی به ملاج سر يكي از چاكراها بنا به دلايلي مسدود يا گرفته شده باشد ، در هنگام عبور از آن چاكرا نيرو متوقف ميشود و  نميتواند به چاكراي بعدي صعود نمايد . در اين هنگام ما ميتوانيم  ضربات کندالینی را به حالت گرما يا سوزشي كه در حوالي آن چاكرا ايجاد  ميشود  توسط دستها و همچنين گوشي طبي احساس نماييم.

و از شدت گرما و سرمائيكه كه  بر روي دستها احساس مينماييم  مي توان وضعيت چاكراها را در خود و يا بر روي شخص ثالثي كاملا معين نماييم.
بدين طريق  است كه نادي ها ( كانالها ) و چاكراها ، شروع به ابراز وجود  مي نمايند و آنچه كه تا به  امروز  يك فرضيه تلقي مي شد بعنوان بخشي از تجربه  روزمره شخص محسوب مي شود.

ادامه دارد .... 

با آرزوی سلامتی برای شما ...

www.aramgroup.ir


برچسب‌ها: کندالینی و انرژی, تجسم خلاق, استاد آرام, دانلود عکس, موسیقیی

تاريخ : چهارشنبه سوم آبان 1391 | 10:7 | نویسنده : دکتر آرام

 ادامه مبحث " افسردگی و کندالینی "

افسردگي را يك سفر پرماجرا به بعد عميق‌تر زندگي به شمار آوريد. ضمير ناخودآگاه عملاً دوست ندارد به وسيلة ضمير خودآگاه فراخوانده شود؛ ضمير ناخودآگاه در واقع فهرست خودآگاهي ما و تركيبي از خودآگاهي جسماني و عاطفي است. اولين خودآگاهي است كه در يك نوزاد شكل مي‌گيرد. اولين خودآگاهي است كه در ما به عنوان انسان شكل مي‌گيرد. بخشي از فرآيند كنداليني تبديل اين فهرست خودآگاهي به بخشي از زندگي ما به عنوان ضمير خودآگاه رواني و روحاني است. با انجام اين كار، انرژي و اطلاعات آن ديگر پنهان يا در “فرودست” ديگر سطوح آگاهي ما نيستند.
اكثر افراد فكر به خودكشي يا آرزوي مرگ را در طول دورة تطهير تجربه مي‌كنند. انديشيدن در مورد پايان دادن به زندگي بخشي طبيعي از اين فرآيند است و بايد چنين هم درك شود. بسياري از راه‌هاي قديمي درحال مرگ هستند و راه را براي زندگي جديد باز مي‌كنند. روبرو شدن با آرزوي مرگ همراه با شناخت، مي‌تواند آغاز يك حيات نوين باشد. بدن همان است، اما روح جديد است و يك نگرش جديد به وجود مي آورد است. اين فرآيند نمايانگر رهايي از راه‌هاي قديم و كشف راه‌هاي جديد است.

با آرزوی سلامتی برای شما ...

www.aramgroup.ir


برچسب‌ها: کندالینی, انرژی, کندالینی و افسردگی, تجسم خلاق, استاد آرام

تاريخ : شنبه بیست و نهم مهر 1391 | 15:28 | نویسنده : دکتر آرام

افسردگي و کندالینی


هر كسي كه تطهير کندالینی را تجربه كرده باشد، با افسردگي آشنا خواهد بود، زيرا انرژي‌ها در واقع در عمق بدن به صورت راكد و فشرده قرار گرفته‌اند و منتظر تهذيب از سوي ما هستند. افسردگي به معني اين است كه چيزي “از عمق” حفاري شده و بيرون آمده است تا شما آن را ببينيد. جدا از افسردگي رواني يا شيميايي، خود افسردگي معمولي در نتيجة يك فرآيند انرژي است كه براي تمام افراد در مرحله‌اي از زندگي پيش مي آيد. افسردگي در آمريكا بد معرفي شده است. ما بايد فوايد مثبت آن را ببينيم: عمق جديدي از شناخت، توجه و عطوفت؛ ژرف‌نگري و توانمندي‌هاي عظيم و خلاق.
از افسردگي‌هاي خود لذت ببريد . به اين فرآيند اساساً به عنوان يك فرآيند خلاق نگاه كنيد، در انرژي‌ها فرو رويد، آنها را تشديد كنيد و سپس به آنها گوش فرا دهيد. اجازه دهيد ذهنتان به گردش افتد . شما ممكن است قسمت‌هايي از كودكي يا زندگي گذشته يا حوادث اخير يا آينده را به  ياد آوريد. افسردگي ممكن است يك راه جديد درك پديده‌ها يا نگرش‌هاي جديد فلسفي پيش رويتان باز كند. شما ممكن است به تغيير در حالت موي خود احساس نياز كنيد. ممكن است از يك رژيم‌غذايي جديد استفاده كنيد، يك پروژة ابتكاري جديد را آغاز كنيد؛ شما هرگز به طور كامل نمي‌دانيد چه چيز از اعماق‌ ضمير ناخودآگاهتان بروز خواهد كرد.

مبحث " کندالینی و افسردگی " ادامه دارد ...

www.aramgroup.ir


برچسب‌ها: کندالینی, انرژی, نیروی کندالینی, کتاب کندالینی, تجسم خلاق, استاد آرام

تاريخ : شنبه بیست و دوم مهر 1391 | 15:2 | نویسنده : دکتر آرام

کندالینی– استاد آرام


کندالینی ناحيه اي در قسمت قاعده اي بدن وجود دارد که انرژي مرموزي را به نام کندالینی در خود ذخيره کرده است اين قسمت خود نيز به نام کندالینی معروف است. انرژي کندالینی بسيار قدرتمند مي باشد
کندالینی نيرو و انرژي مرموز و قدرتمندي است که مار خفته هم ناميده مي شود. انرژي کندالینی با تمرين و ممارست زياد قابل استفاده مي باشد. افرادي هستند که اين نيرو در آنها به صورت ناخودآگاه و غير قابل کنترل آزاد شده که آزاد شدن انرژي کندالینی به صورت ناخودآگاه و به موقع نبودن مي تواند اثرات مخربي بر روي آنها بگذارد. تحقيقات نشان مي دهد که شوک هاي فيزيکي و رواني مي تواند نيروي کندالینی را به صورت ناخواسته آزاد کند. بسياري از افراد از جامعه از اين مشکل رنج مي برند. اين مشکل به نام سندرم کندالینی شناخته مي شود. سندرم کندالینی به صورت فشار خون بالا، تخيل و يا ضريب هوشي بالا در افراد جوان خود را نشان دهد. اين افراد معمولا با محيط شان مشکل دارند يا اينکه محيط را خودشان کنترل مي کنند. به هر حال انرژي کندالینی انرژي بسيار قوي و قدرتمندي است که مي تواند در انرژي ذخيره شده و ناحيه چاکراي قاعده اي را فعال نمايد. خيلي از افراد هستند که مايل هستند اين نيرو را در خود فعال نمايند که لازم است بدانند نبايد به تنهايي تمرينات کندالینی را انجام دهند. و چنانچه بخواهند براي فعال کردن کندالینی از کسي کمک بگيرند لازم است کمک کنده هم شرايطي را داشته باشد.
 چنانچه شما بخواهيد کندالینی را در خود فعال کنيد مي توانيد به کتاب کندالینی و چاکراها اثر استاد آرام مراجعه کنيد. در کتاب کندالینی و چاکراها نشر تجسم خلاق به تفصيل درباره روشهاي فعال سازي انرژي کندالینی صحبت شده و روشهايي را به شما ارائه مي کند که بتوانيد انرژي کندالینی را در زندگيتان تجربه کنيد. کسانيکه علاقمند به فعال شدن انرژي کندالینی هستند بايد بدانند که تغذيه در شرايطي که انرژي کندالینی در حال آزاد شدن است نقش بسيار زيادي دارد. همچنين مسائل اخلاقي نقش بسيار زيادي در چگونگي آزاد شدن و کنترل انرژي کندالینی دارد. هر گونه آلودگي اخلاقي و انرژيکي موجب مي شود انرژي کندالینی به جاي اينکه مفيد واقع شود و مسير صحيحي خود را پيش ببرد در جهت ديگر حرکت کند و ممکن است آسيبهاي ديگري نيز به فرد وار شود.

جهت اطلاعات بيشتر مي توانيد به سايت استاد آرامaramgroup.ir قسمت کندالینی مراجعه کنيد و يا با شماره ۸۸۳۰۲۵۲۳ تماس گرفته و با استاد آرام در جهت فعال سازي انرژي کندالینی مشورت کنيد.

انرژي کندالینی بسيار قدرتمند است به همين دليل در فعال کردن و هم در استفاده از آن بايد نکات زيادي رعايت گردد. بهتر است قبل از هر گونه تمريني با فرد مجربي مشورت شود.

با آرزوی موفقیت برای شما ...

                                         www.aramgroup.ir


برچسب‌ها: کندالینی, انرژی, نیرو, کتاب کندالینی, تجسم خلاق, استاد آرام

تاريخ : یکشنبه شانزدهم مهر 1391 | 15:44 | نویسنده : دکتر آرام

ادامه مبحث انرژی و کندالینی

تنفس عمیق و سؤال « من کیستم؟ » انرژی کندالینی را تحریک و آن را بیدار می کند. بیداری کندالینی سبب بروز  اتفاقات خارق العاده ای می گردد. کندالینی تمام تجربیات زندگی را در خود ذخیره کرده است. بنابراین، هر چیزی می تواند برای شما اتفاق بیفتد شما می توانید خود را با آن اتفاقات هماهنگ نموده و آن ها را تقویت کنید. شما با تجارب گوناگون و ظریفی مواجه می شوید که به انرژی کندالینی مربوط است و شما از آن بی خبرید.

پس از قرار گرفتن در جریان حرکت انرژی کندالینی، داستان زندگی ما به عنوان یک فرد پایان می پذیرد و داستان آگاهی ناب و خالص آغاز می شود. در آن زمان شما دیگر تنها نیستید و به ابدیت پیوسته اید. ابدیتی که شامل تمام اتفاقاتی است که در گذشته روی داده است و این که در آینده به وقوع خواهد پیوست. شما نا محدود بودن را در درون خود احساس خواهید کرد و هنگامی که از نا محدود بودن خود آگاه می شوید. وضعیت شما به کلی دگرگون می شود و همه چیز در اطراف تان دستخوش، دگرگونی عظیم می شود.

از طریق بیدار کردن انرژی کندالینی که راهی بسیار طولانی است، درهای دنیای حواس و ادراکات درونی به روی مان گشوده می شود و ما با شناخت خود به وجود روح مان پی می بریم و با یک جهش کوانتومی، سرور ناشی از خود شناسی، انسان را بر می انگیزد تا برای رسیدن به درجات بالا و تجربه ی سرور بیشتر، تلاش کند.

بیداری انرژی کندالینی، امکانات و انرژی نا محدودی را به همراه می آورد. شما هر اندازه بخواهید می توانید از مخزن نا محدود، انرژی بیرون بکشید. با برخورداری  از این انرژی نا محدود، به درک نا شناخته ها نائل گشته و جرأت گام نهادن در آن مسیر پر مخاطره را پیدا خواهید کرد. در حقیقت، کندالینی، آماده سازی بدن برای ورود به روح یا بدن غیر جسمانی است.

مبحث کندالینی و انرژی ادامه دارد ...

                                            www.aramgroup.ir


برچسب‌ها: کندالینی, انرژی, نیرو, تحول, تولد, تخیل

تاريخ : دوشنبه دهم مهر 1391 | 13:20 | نویسنده : دکتر آرام

 

کندالینی و انرژی

زمانی که انرژی درونی تان به حرکت در آید، شما دیگر با شخصیت فعلی خود وجود نخواهید داشت و هیچ راه برگشتی نیز وجود ندارد. در این مسیر، تنها کسانی توفیق یافته اند که تفحص و تعمق فراوانی داشته و توانسته اند به راحتی از زندگی خود بگذرند. آن چه ضروری است، آمادگی برای فنا شدن است، در غیر این صورت در همان مراحل تکامل نیافته ی اولیه باقی می مانند، مانند جوجه ای که از تخم خود بیرون نیامده و در نتیجه از نعمت پرواز محروم مانده باشد.بیدار شدن انرژی درون، از شما فردیتی جدید با تجربیاتی تازه و متفاوت می سازد. اگر هویت جدید را ترجیح می دهید، باید شهامت کافی برای رها کردن شخصیت قبلی خود را داشته باشید؛ ولی اغلب ما، چنان به وضعیت فعلی مان چسبیده ایم که مانع حرکت انرژی حیاتی به سوی چشم سوم یا چاکرای آجنا می شویم. سفر به سوی خدا در حقیقت، سفری مخاطره آمیز است؛ ولی همین حرکت است که گل های زندگی و زیبایی را شکوفا می سازد. ارتباط بسیار عمیقی بین تنفس و جریان بیداری انرژی کندالینی وجود دارد. تنفس، در واقع روح و بدن را به هم پیوند می دهد و در محل اتصال روح و بدن، انرژی ای مستقر است که ما آن را به نام کندالینی می شناسیم. این انرژی به دو شکل وجود دارد، هنگامی که به سوی بدن جریان پیدا کند، تبدیل به میل جنسی و زمانی که به سوی روح روان شود، تبدیل به کندالینی می شود. این انرژی هنگام حرکت به سوی بدن، به سمت پایین و هنگام حرکت به سوی روح، به سمت بالا حرکت می کند. بنابراین، کندالینی، انرژی صعود کننده و نیروی جنسی، انرژی نزول کننده است.کندالینی با تنفس سریع و عمیق بر انگیخته شده و از محل استقرار خود به سمت بالا حرکت می کند. تنفس عمیق و سریع، تاثیر عمیقی روی کندالینی می گذارد. تمام مراکز انرژی یا چاکراها، چیزی نیستند به جز توقف گاه هایی که در مسیر حرکت کندالینی قرار دارند. چاکراها مراکزی هستند که کندالینی از آن ها عبور می کند. کندالینی به هنگام عبور از این مراکز انرژی، اثراتی بر آن ها باقی می گذارد. شما اولین اثر تماس آن را در مرکزی احساس می کنید که بیش از همه در شما فعال است.

مبحث کندالینی و انرژی ادامه دارد ...

                                       WWW.aramgroup.ir


برچسب‌ها: انرژی, کندالینی, جسم, روح

تاريخ : شنبه یکم مهر 1391 | 13:10 | نویسنده : دکتر آرام
   

                                               

 

  کندالینی و انرژی

  * آزاد سازی نیروی عظیم کیهانی یا انرژی کندالینی و نقش اعجاب انگیز نفس های عمیق در ایجاد تحول و دگرگونی انسان

محلی که انرژی حیاتی در آن ذخیره شده، مانند یک حوض است. این محل، حوزه ای از انرژی است که در نزدیکی مرکز مربوط به احساسات جنسی قرار دارد و به همین سبب،  انرژی کندالینی نامیده می شود. دلیل دیگری که آن را کندالینی می نامند، این است که انرژی کندالینی شباهت زیادی به ماری دارد که به دور خود حلقه زده و خوابیده است. دلیل سوم آن است که کندالینی این نیروی زندگی که مانند بذر اولیه حیات است، درست در نزدیکی مرکز تناسلی قرار دارد و از همان جاست که زندگی از جهات مختلف گسترش یافته و رشد می کند . ما در نخستین پله ی نردبان زندگی قرار داریم. پله های دیگری نیز وجود دارد، قدم های بزرگ تری که در نهایت، ما را به خدا می رساند. فاصله ی به ظاهر کوچک دو تا سه فوتی که بین مرکز انرژی و چشم سوم قرار دارد، به مفهومی وسیع تر، می تواند فاصله ای زیاد باشد؛ مانند فاصله ای که میان طبیعت و خدا ، ماده و روح، خواب و بیداری و مرگ و جاودانگی وجود دارد. چنین فاصله ای، بسیار طولانی است؛ اما در عین حال، می توانیم این فاصله را از طریق مراقبه بسیار کوتاه کنیم. اگر انرژی درونی شما بیدار شود، شما دیگر آن چه که در حال حاضر هستید، نخواهید بود و با شخصیت کاملا جدیدی تولد خواهید یافت و ترس از چنین تغییر  عظیمی است که انسان ها را از مذهب دور می سازد. اگر چنین ترسی دامن گیر یک دانه شود، از درخت شدنش جلو گیری می کند. بزرگ ترین خطری که ممکن است یک دانه با آن مواجه شود، مدفون شدن در خاک است. او آب و کود دریافت خواهد کرد و از شکل اولیه اش خارج خواهد شد و با همان خطری که یک جوجه به هنگام رشد و شکستن تخمش تجربه کرده بود، مواجه می شود. هویت قبلی جوجه به عنوان یک تخم نابود شود تا بتواند تبدیل به یک پرنده ی کامل شود.

به همین ترتیب، ما در مرحله ی پیش از تولد هستیم؛ در موقعیت همان تخمی که قرار است پرنده شود؛ ولی می پنداریم که همه چیز در همان تخم خلاصه شده است و بنابر این، می خواهیم برای همیشه در همان حالت بمانیم.

   مبحث کندالینی و انرژی ادامه دارد ...

www.aramgroup.ir


برچسب‌ها: کندالینی, انرژی, نیرو, تحول, تولد, انسان

تاريخ : یکشنبه دوم خرداد 1389 | 10:50 | نویسنده : دکتر آرام
 
روشن‌بيني با کندالینی
 
فعال شدن کندالینی در يك حالت روشن‌بيني، تمام حواس ارتقا مي‌يابند، به طوري كه به ندرت با حواس معمولي ما مرتبط به نظر مي‌رسند
سرشار شدن از نور، درك نور، شناختن نور، كار كردن با نور، تابيدن نور بر تمام آگاهي و تابانيدن نور. . به عنوان مثال، درختان، گل‌ها يا سنگ‌ها ممكن است پرتوافشان و مخملين به نظر آيند، شما انرژي آنها را مي‌بينيد، حضور آنها را احساس كرده و آگاهي آنها را از خود درك مي‌كنيد. شما احساس پيوند بسيار عميق با آنها مينمائيد.
زمانی که کندالینی آزاد می شود مي‌توانيد درخشش و پرتوافشاني انرژي‌هاي بالاتر را حتي هنگامي كه انرژي‌هاي تيره‌تر انساني در ميدان‌هاي نيروي آنها غالب هستند، ببينيد
قادر مي‌شويد كانون توجه خود را تغيير داده، درون ابعاد را ببينيد و با وجودهايي كه در آنجا به سر مي‌برند، به گفتگو بپردازيد
قادر خواهيد بود انرژي‌ها را در حال پديدار شدن ديده و بدانيد كه به چه چيز تبديل خواهند شد
داراي يك شناخت از قوانين هستي و چگونگي كاركرد در چارچوب آنها خواهيد شد
شما در اديان گوناگون و نحوة تفسير اين قوانين در آنها صاحب بصيرت خواهيد شد. شما حقايق فرامذهبي و فرافلسفي را احساس نموده و از تمامي سطوح حقيقت آگاه خواهيد شد.
با لذت و نشأت پايدار سيراب ميگرديد
(هر چند كه ممكن است احساس رنج و اندوه در موقعيت‌هاي خاص هم به شما دست دهد).
داراي توانايي‌هاي سطح نبوغ و قدرت‌هاي بزرگ هنري و نوآورانه خواهيد شد
شما داراي احساس عميق يگانگي با ديگر انسان‌ها، حيوانات و تمام طبيعت شده احساس عميقي از پيوند با آفريدگار و جهان هستي پيدا خواهيد كرد.
روشن بين داراي نيروهاي بزرگ و شناخت كاملي از نحوة استفاده از اين نيروها خواهيد شد
بعضي از اين نيروها عبارت‌اند از: قدم زدن در هوا يا روي آب، پرواز، توانايي نامرئي شدن در ميان جمعيت، توانايي توليد گرماي بدني براي ذوب كردن يك گلولة برف، تسلط بر محيط، شفابخشي، صحبت كردن به زبان‌هاي مختلف، دفع شياطين، تأثيرناپذيري و مصونيت نسبت به سموم، كلام حكمت‌آميز يا الهام‌گونه، حواس نيرومند مثل غيب‌بيني، غيب‌شنوي، غيب‌داني، آگاهي از حوادث گذشته، حال يا آينده، و بزرگ‌ترين قدرت- عشق، ظرفيت مطلق، گذشت مطلق، عشق بي‌قيد و شرط و مطلق.
وقتي كه از فرآيند كنداليني به سمت روشن‌بيني حركت مي‌كنيد، بعضي از اين استعدادها را به دست مي‌آوريد و دوباره از دست مي‌دهيد
در فرایند کندالینی  ميزان توانايي شما به مقدار جريان كنداليني و قابل استفاده بودن آن در زمان مورد نظر بستگي خواهد داشت. خود را منحصراً گرفتار دريافت استعدادها و نيروها نكنيد، آنها زماني مي‌آيند كه توجه اصلي شما به روشن‌بيني (يا به اصطلاح مسيحيت، عالم ملكوت) گرديده باشد. توجه بيش از حد به اين نيروها ممكن است آهنگ شما را عملاً آهسته سازد.
درنهایت می توان گفت که فعال شده کندالینی شاید به قول بعضی ها هدف از خلقت باشد . البته به همه افراد در مورد آزاد شدن کندالینی بدون آماده سازی آن باید هشدار داد. چون آزاد شدن کندالینی ممکن است همراه با عوارض نیز باشد . پس شما دوست عزیز قبل از آزاد کردن کندالینی با یک استاد در این زمینه مشورت کنید . شما می توانید به کتاب کندالینی و چاکراها ترجمه استاد آرام نیز مراجعه کنید.
 


تاريخ : چهارشنبه بیست و نهم اردیبهشت 1389 | 10:9 | نویسنده : دکتر آرام

هر يك از ما منحصر به فرد هستيم – با پيشينه، شرايط جسماني و پرورش شخصي و روحاني خاص خود- لذا آزاد شدن كنداليني روي هر يك از ما به نحوي متفاوت عمل مي‌كند. بعضي از علايمي كه ممكن است آزاد شدن بيش از حد كنداليني قبل از آنكه سيستم بدن آماده باشد را عبارتند از:

سراسيمه گي،

رفتار نامنظم،

 احساس “شكست عميق” و دشواري در كنار آمدن با زندگي روزمره،

يخ كردن‌ها يا داغ كردن‌ها،

شواهدي از وجود شخصيت‌هاي چندگانه،

تغيير خلق‌هاي شديد،

افسردگي يا شادي بيش از حد،

دوره‌هاي كسالت يا سرزندگي افراطي،

از دست رفتن يا مختل شدن حافظه،

ناسازگاري با خويش، با ديگران، با كار يا جهان به طور كلي،

تغييرات شديد در وضع ظاهر (شخص ممكن است گاه سال‌ها جوان‌تر به نظر آيد و اندكي پس از آن 20 سال پيرتر به نظر برسد)،

تأثيرات بصري: ديدن نورها يا رنگ‌ها، شكل‌هاي هندسي، صحنه‌هايي از زندگي گذشته يا حوادث آينده.

 

هدف

كنداليني داراي حس جهت‌يابي خاص خود است. جريان طبيعي آن به سمت بالا در ستون مهره‌ها و به خارج از بالاي سر مي‌باشد؛ در امتداد اين مسير، آگاهي، قابليت‌هاي جديد و حالت‌هاي خارق‌العاده به وجود مي‌آيد، درست همانطور كه يك گياه به سمت نور ميل مي‌كند، كنداليني هم ما را به سوي رسيدن به شناخت سوق مي‌دهد. كنداليني هر گونه گرفتگي انرژي را از جلوي خود برمي‌دارد و به اين ترتيب سبب بروز علايمي مثل آنهايي كه در بالا بر شمرديم، مي‌گردد. اين نيروي عظيم به شيوه خود عمل مي‌كند. ما مي‌توانيم اين فرآيند را ياري دهيم يا مانع از حركت آن شويم.

يك شخص كاملاً رشد يافته داراي استعدادهاي فوق عادي استثنايي خواهد بود، آگاهي روحاني فراوان خواهد داشت و در واقع يك نابغه يا خداگونه خواهد بود. هر يك از ما بايد دير يا زود با كنداليني سروكار داشته باشيم؛ هر چه آگاه‌تر و آماده‌تر باشيم، اين تجربه در ما متعالي‌تر خواهد بود

 

http://aramgroup.ir/content-668.htmlتاريخ : سه شنبه بیست و هشتم اردیبهشت 1389 | 10:28 | نویسنده : دکتر آرام
كنداليني كه گاه شاكتي (جوشش الهي نيروي حيات) ناميده مي‌شود، صعود خود را از پاية دنبالچه، همان جايي كه ذخيره شده است، آغاز مي‌كند. هنگامي كه رو به بالا سير مي‌كند و در ستون مهره‌ها بالا مي‌رود و از بالاي سر خارج مي‌گردد، با انرژي روحاني موجود در جهان هستي آميخته مي‌شود، سپس يك تركيب انرژي جديد بر روي بدن ما مي‌بارد و در سراسر سيستم بدن به حركت در مي‌آيد و به پالايش و تطهير سلول‌ها كمك مي‌كند. اگر راه كنداليني در مسير حركت صعودي خود به وسيلة الگوهاي ناصحيح انرژي يا منفي‌گرايي يا به وسيلة يك بدن خوب ولي تطهير نشده، مسدود شود، ممكن است بعد از چند روز فروافتد و سپس يك صعود آهسته و دردناك را بار ديگر به طرف بالاي بدن آغاز كند و در اين حركت به پاكسازي و پالايش مسير خود، بپردازد. اين فرآيند ممكن است ضايعات فراواني ايجاد نمايد و احتمال دارد موجب بي‌قراري جسماني، عاطفي يا رواني شود.
شخصي كه چند لاية(موج) انرژي را همزمان آزاد مي‌كند، ممكن است چند روز يا چند هفته يك تجربه زيبا داشته باشيد. چنين شخصي ممكن است قدرت جسماني فراوان، شناخت‌هاي جديد و قشنگ، احساسات متعدد يا آگاهي فوق‌العاده ، يا يك احساس پيروزي و پيدا كند. او ممكن است حتي اندكي غرور روحاني پيدا كند. با اين حال، براي اكثر مردم اين حالت ناپديد مي‌گردد و كنداليني فرآيند تطهير خود را آغاز مي‌كند؛ سپس شخص به اين پرسش مي‌رسد كه چرا امور زندگي دوباره اينقدر دشوار شدند و آن “تجربه” شگفت‌انگيز كجا رفت. الگوي دوم، الگوي عادي آزاد شدن كنداليني است؛ به اين معني هيچ خللي در مسير رشد شخص ايجاد تشده است.
هنگامي كه گرفتگي انرژي خيلي شديد است، حالت‌هاي شكوهمند اتفاق نمي‌افتند، بلكه انرژي بلافاصله وارد عمل تطهير مي‌شود. گرفتگي‌ انرژي در نتيجة نگرش‌ها، احساسات حبس شده، ضربه هاي عاطفي يا رواني كهنه به وجود مي‌آيند. وضعيت بد بدن و جراحات هم مي‌توانند گرفتگي‌هاي انرژي ايجاد كنند.
افرادي كه با مواظبت از بدن خود و پرورش آگاهي روحاني در خويش آماده شده‌اند، خيلي سريع‌تر و آسان‌تر موفق به آزادسازي كنداليني خواهند شد؛ آنها فوايد آن را تقريباً بلافاصله درك خواهند كرد و فوران كنداليني در آنها يك تجربة زيباست، اما اگر سيستم بدن براي اين نيروي قدرتمند آماده نباشد، ممكن است سال‌ها براي كامل شدن اين فرآيند وقت لازم باشد


تاريخ : یکشنبه بیست و ششم اردیبهشت 1389 | 10:12 | نویسنده : دکتر آرام
جذب‌ پراناي‌ (نيروي‌ حياتي‌) كافي‌ براي‌ شخصي‌ كه‌ داراي‌ كنداليني مفرط‌ يا غيرقابل‌ استفاده‌ است‌ مي‌تواند مفيد باشد. پرانا از راه‌ تنفس‌ و همچنين از راه ‌سلولها به بدن‌ وارد مي‌شود و منبع‌ آن‌ خورشيد است‌. بسياري‌ از مردم‌ براي‌ جبران‌ نيازهاي‌ جسمي‌ خود به سوي‌ خورشيد كشيده‌ مي‌شوند. اگر كسي‌ بيش‌ از حد از خورشيد پرانا جذب‌‌كند، گرايش‌ به‌ مستي‌ و سنگيني‌ دارند. كساني‌ كه‌ به‌ طور طبيعي‌ تمام‌ نياز خود را از خورشيد دريافت‌ مي‌كنند، در معرض‌ خورشيد بودن‌ برايشان‌ دشوار شده و احساس‌ سنگيني‌ مفرط‌ به‌ آنها دست‌ مي‌دهد. اين‌ افراد روزهاي‌ ابري‌، عصرها و شبها را به‌ روزهاي‌ آفتابي‌ ترجيح‌ مي‌دهند.

http://aramgroup.ir/content-666.htmlتاريخ : چهارشنبه بیست و دوم اردیبهشت 1389 | 9:56 | نویسنده : دکتر آرام
كنداليني يك نيروي طبيعي در وجود همة ما است. كنداليني يك دين نيست، اگر چه توسط برخي اديان عمل مي‌شود. اين فرآيند مي‌تواند باورهاي ديني هر شخص را افزايش و پرورش دهد.
ادبيات كهن شرق دربردارندة اطلاعات فراواني پيرامون كنداليني است، ادبيات غرب اينگونه نيست؛ ولي اكنون اطلاعات بيشتري در اين باره در غرب در حال نگارش است. به موازات اينكه علاقه به عصر آبي به سرعت رو به رشد مي‎باشد و انرژي‌هاي نيرومندتري براي تسهيل آزادسازي همزمان كنداليني فراهم مي‌آورد، همة اقشار اجتماع در همة سنين و سطوح رشد، كنداليني را صرفنظر از خاستگاه‌هاي فرهنگي، فلسفي يا ديني خود تجربه مي‌كنند.
اطلاعات چنداني در مورد كنداليني در دسترس همگان نيست.و آنها دربارة علل رنج و ازهمپاشي جسماني، ذهني يا عاطفي خود سوالات زيادي دارند. حتي كارشناسان رشته‌هاي رشد و پرورش و مشاوره نيز از دسترسي آسان به اطلاعات لازم براي مشاوره با كساني كه كنداليني اضافي را پيش از آنكه سيستم بدنشان آماده باشد و مشكلاتي را در تمام سطوح زندگي تجربه كنند آزاد مي‌سازند، محرومند. چنين افرادي به مانند آن هستند كه انرژي 220 ولت ناگهان از واحدهاي 110 ولتي آنها جاري مي‌شود؛ به طرف پايين انتشار مي‌يابد و مدار را ذوب مي‌كند.
يك دلايل براي نبود اطلاعات آن است كه بسياري از افراد اگرچه آگاه هستند، اما در مورد پتانسيل قدرت كنداليني از لحاظ زيانبار بودن، بيش از حد نگران مي‌باشند؛ آنها معتقدند نبايد كاري به آن داشت –نه تمرين و نه آموزش- زيرا اين امكان وجود دارد كه اين نيروي فوق‌العاده تبديل به يك عامل مخرب شود. اين نگرش درست همان نگرش مردمي است كه مي‌گويند اگر كودكان را در مورد امور جنسي آموزش ندهيد، هيچ مشكلي پيش نخواهد آمد
 


گور